Ruszyło Biuro Informacji, Promocji i Zatrudnienia w sektorze Ekonomii Społecznej, które działa w ramach projektu "Ekonomia Społeczna - szansą na rozwój Dolnego Śląska – kampania informacyjno-promocyjna" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.2.2. Projekt realizuje Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych we współpracy z Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej.
W ramach Biura Informacji, Promocji i Zatrudnienia w sektorze Ekonomii Społecznej prowadzona jest działalność informacyjna i doradcza. Ponadto w biurze otrzymacie Państwo bezpłatne publikacje i broszury.
Działalność informacyjna obejmuje:
• udzielanie informacji ogólnych z zakresu ekonomii społecznej (o istniejących i planowanych regulacjach prawnych);
• udostępnianie bazy danych i kontaktu do:
o osób prowadzących działania z obszaru ES (w tym osób prowadzących spółdzielnie socjalne),
o ekspertów z dziedziny zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych.
Działalność doradcza obejmuje:
• aspekty prawne funkcjonowania organizacji sektora ekonomii społecznej:
o zakładanie stowarzyszeń, fundacji,
o prowadzenie działalności gospodarczej przez organizacje pozarządowe,
o rejestracja KRS, NIP, Regon organizacji pozarządowej,
o dokumentacja,
• pozyskiwanie funduszy:
o doradztwo z zakresu pozyskiwania środków przeznaczonych na rozwój podmiotów ekonomii społecznej (polskie środki prywatne, fundusze unijne, inne fundusze zagraniczne, środki publiczne),
o pomoc w tworzeniu aplikacji konkursowych,
o zasady sprawozdawczości,
o wsparcie przy realizacji projektów;
• promocja ES:
o efektywne sposoby promocji podmiotów ekonomii społecznej,
o dobre praktyki w obszarze ES,
o wsparcie w kontakcie z mediami.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką ekonomii społecznej do skorzystania z naszych usług (osobiście, drogą telefoniczną lub/i mailową)
Biuro Informacji, Promocji i Zatrudnienia w sektorze Ekonomii Społecznej:
pl. Solidarności 1/3/5;
IV piętro, pokój 419;
53-661 Wrocław;
tel./fax: (071) 793 23 24
anna.bogucka@dfop.org.pl
a.fedas@gmail.com
(bea) / pracujsprawnie.pl
Data ważności oferty: 9 sierpień 2009
WróćStrefowe TARGI PRACY w Wałbrzychu - piątek 23 lutego 2024 r. w Galerii Victoria w Wałbrzychu w godzinach 11:00-17:00 (poziom 0).
Szukasz pracy? Myślisz o zmianie? Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprasza do udziału w Strefowych TARGACH PRACY w Wałbrzychu!
Przyjdź i poznaj oferty pracy firm działających na terenie WSSE „INVEST-PARK”!
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Uniwersytet Jagielloński zapraszają na IX konferencję prezentującą wyniki badania Bilans Kapitału Ludzkiego. Bilans Kapitału Ludzkiego (BKL) - realizowany nieprzerwanie od 2009 r. - jest jednym z największych europejskich projektów badawczych w obszarze kompetencji, zatrudnienia i rynku pracy.
Środa 6 grudnia 2023 godz. 10:00 - 16:00. Mała Warszawa, ul. Otwocka 14 w Warszawie.
Czy branża usług rozwojowych potrafi dbać o rozwój własnych kadr? Czy na pewno jest odpowiednio innowacyjna? Wątpliwości w tych kwestiach zasiać mogą wyniki badania drugiej edycji Branżowego Bilansu Kapitału Ludzkiego. Eksperci są zdania, że zawarte w najnowszym raporcie cyfry i statystyki to nie wszystko - rzeczywistość jest bardziej złożona, niż wskazywałyby na to suche dane.
Sektor usług rozwojowych ma dziś do dyspozycji całą paletę dojrzałych, zaawansowanych technologii wspierających proces edukacji. Przed branżą tą stoi też szereg całkiem poważnych wyzwań, związanych chociażby z upowszechnianiem środków komunikacji zdalnej, sztucznej inteligencji, technologii immersyjnych; z postępem robotyzacji i automatyzacji. Coraz mocniej na kształt branży oddziałuje wymóg dostarczania usług o zweryfikowanej jakości, wzrost popytu na interdyscyplinarność i hiperspecjalizację, także niestabilna sytuacja gospodarcza i zmiany demograficzne.
Autorzy raportu z badania Branżowego Bilansu Kapitału Ludzkiego II - branża usług rozwojowych zauważyli dwa tempa inwestycji w nowe rozwiązania w zakresie dostarczania usług rozwojowych: branża w pierwszej kolejności wykorzystuje prostsze rozwiązania zorientowane przede wszystkim na zdalne realizowanie usług: e-learning, blended learning, videolearning. Rośnie także wykorzystanie tych bardziej zaawansowanych, tj. sztuczna inteligencja oraz technologie VR i AR (rzeczywistość wirtualna i rozszerzona). Nadal jednak zastosowanie tych technologii jest rzadkie za sprawą wysokich kosztów realizacji takiej usługi.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych obchodach Dni Pracodawców - z tej okazji już 25 października odbędzie się spotkanie warsztatowo-szkoleniowe "Rekrutacja i selekcja - wstęp do budowania sukcesu organizacji"!
Kiedy? 25 października 2023 r., godz. 9.00 - 14.00
Gdzie? Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu, ul. Ogrodowa 5B
W opinii pracodawców oraz ekspertów, którzy brali udział w badaniach jakościowych, rok 2021 w sektorze komunikacji marketingowej okazał się zaskakująco udany. Niektórzy mówili wręcz o "małej hossie" na rynku. Zgodnie z deklaracją pracodawców w 2021r. aż 83% firm zanotowało zysk, a tylko 8% stratę. W porównaniu z 2020r. udział firm, które zarejestrowały wzrosty finansowe, zwiększył się o 21 p.p.
Zdecydowana większość pracodawców nie planuje zmian w poziomie zatrudnienia ani w perspektywie dwóch, ani pięciu lat. 88% pracodawców prognozuje utrzymanie liczby pracowników w swojej firmie w kolejnych dwóch latach, a tylko 6% myśli o zatrudnieniu nowych osób. Aż 96% zatrudnionych w sektorze deklaruje, że są zadowoleni lub bardzo zadowoleni ze swojej aktualnej pracy i nie zamierzają jej zmieniać w najbliższym roku.